6 noiembrie 2023

Argint și bronz pentru „maratoniștii” noștri la Bascov

Sportul cu pagaie și padele ne-a adus medalii la finalul acestui an! Kaiaciștii CSM Constanța au obținut două clasări pe podium la Campionatul Național de Maraton de la Bascov. Georgiana Nicoleta Belibou și Nicoleta Denisa Șoric au încheiat pe locul 2 cursa de K2 x 20Km și au câștigat medaliile de argint la categoria seniori.
La băieți, Vasile Valentin Popescu și Iulian Nistor s-au clasat pe locul 3 în cursa de K2 x 20Km și au cucerit medaliile de bronz, tot la seniori. A fost ultima competiție internă din acest an, însă Georgiana Belibou și Denisa Șoric au continuat pregătirea, la Snagov, cu loturile naționale de tineret, și respectiv juniori ale României, în perspectiva competițiilor internaționale de anul viitor. Felicitări, sportivilor și antrenorilor Gabriel Aftenie și Alina Chirilă! Hai, Constanța!