17 septembrie 2023

A treia victorie în deplasare! CSM Constanța a învins Steaua cu 23-17

Victorie pentru CSM Constanța pe terenul Stelei București, în etapa a 4-a din Liga Zimbrilor! Handbaliștii noștri s-au impus cu 23-17 (7-7) în Sala Apollo, reușind să facă diferența în ultimele 10 minute. George Buricea a jucat inspirat, 7 contra 6, și golurile marcate de Căbuț și Ravnic au rupt echilibrul: 17-15. Inspirația lui Chikovani, erorile în atac ale steliștilor și mâna sigură a lui Ravnic în fața lui Iancu au conturat victoria Constanței, care s-a desprins decisive la 20-15, cu cinci minute înainte de final. Dan Vasile a închis poarta în multe momente și a încheiat meciul cu 15 parade (procentaj 48,3%). Au evoluat: Vasile 1 gol, Rusu – Aliokhin 6 goluri, Ravnic 5 (1×7), Stankovic 3 (1), Căbuț 2 (1), Ilie 2, Drăgan 2, Nikolic 1, Chikovani 1, Nistor, Caba, Vegar, Susanu, Mourino, Andrei. Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Mulțumim, suporterilor, care ne-au susținut la meciul din Capitală! Îi așteaptăm să umplem Sala Sporturilor la meciul următor, cu CSM București! Duminică, pe 24 Septembrie! Hai, Constanța!