4 decembrie 2022

Handbaliștii noștri au remizat, 25-25, la Focșani, în Liga Zimbrilor

CSM Constanța a fost la… o secundă de victorie pe terenul lui CSM Focșani, în meciul din etapa a 14-a, prima din returul Ligii Zimbrilor.

Echipa noastră a avut 14-13, la pauză, a condus în permanență la două-trei goluri în repriza secundă, dar nu a putut gestiona finalul, de la 25-22, după o aeriană spectaculoasă finalizată de Ravnic. Gazdele au remontat handicapul și au egalat la ultima fază a partidei, scor final 25-25.

Au evoluat: Dani Vasile (17 parade), Rusu – Komogorov 4 goluri, Stankovic 5 (4x7m), Nistor 6 (3x7m), Ravnic 4, Nikolic 2, Brasseleur 2, Chikovani 1, Ilie 1, Vegar, Drăgan, Susanu, Caba. Antrenorul principal George Buricea nu a stat pe bancă, din cauza unei suspendări. CSM Constanța se menține pe locul 2 în clasament, cu 10 victorii, două egaluri și două înfrângeri.

În etapa următoare, handbaliștii noștri vor juca la Constanța, cu Steaua București, duminică, 11 Decembrie, de la ora 17.30. Meciul va fi transmis în direct de Pro Arena.