21 noiembrie 2023

Chrobry Glogow – CSM Constanța 29-29! Handbaliștii noștri rămân lideri neînvinși în Grupa H EHF European League

Handbaliștii CSM Constanța încheie la egalitate meciul din Polonia cu Chrobry Glogow, scor 29-29, în etapa a 4-a din Grupa H EHF European League! Băieții noștri au intrat cu un avantaj consistent la vestiare, după primele 30 de minute, 19-14, însă nu au putut repeta evoluția foarte bună din prima repriză și după pauză. Gazdele au refăcut deficitul și au pus presiune pe final. Prea multe mingi irosite în atac i-au privat constănțeni de o nouă victorie, după cele trei succese din primele trei etape. Glogow a egalat cu 6 secunde înainte de final și a luat primul punct în grupă! Au evoluat pentru CSM: Vasile, Rusu – Stankovic 7 goluri, Drăgan 6, Komogorov 5, Aliokhin 4, Andrei 3, Nikolic 3, Mourino 1, Chikovani, Ilie, Caba, Vegar, Ravnic.

Băieții noștri continuă seria meciurilor tari contra campioanei Dinamo București, vineri, de la ora 17.30, în Capitală, apoi revine acasă pentru un joc cu calificarea pe masă! CSM Constanța a rămas liderul neînvins al Grupei H, poziție pe care trebuie să și-o apere în etapa următoare, la Constanța, contra echipei maghiare MOL Tatabanya, pentru un loc în faza următoare a competiției. Haideți să umplem Sala Sporturilor! Marți, 28 Noiembrie, de la ora 19.45! Hai, Constanța!