22 mai 2024

Cicliștii noștri, prezențe pe podium la Cupa României de Șosea

Cicliștii clubului nostru au urcat pe podium la prima etapă a Cupei României de Șosea pentru Seniori, Juniori și Cadeți! Turul Colinelor s-a desfășurat la Bacău, cu o cursă de fond sâmbătă și una de circuit duminică, iar sportivii noștri au avut de înfruntat o competiția acerbă, concurența unor echipe de tradiție, dar și o vreme ploioasă și răcoroasă! Cu toate acestea, cicliștii de la CSM Constanța, însoțiți de antrenorul Filip Grigorescu, au obținut rezultate foarte bune.
La categoria U23, Mihnea Harasim s-a clasat pe locul 2 la circuit și pe locul 3 în clasamentul general al probei. Și Matei Paris a obținut un loc 2 la circuit și locul 3 la general, la categoria cadeți masculin, iar Brigitte Belu a încheiat pe podium, cu al treilea timp în circuitul de duminică, la cadete. Foarte bine s-au prezentat și ceilalți doi cadeți, Matei Cucu și Dragoș Cioclin. Felicitări, sportivilor și staff-ului! Hai, Constanța!