13 aprilie 2024

CSM Constanța a făcut spectacol la Sala Sporturilor! Victorie la scor în Liga Zimbrilor

CSM Constanța a obținut cea de-a 10-a victorie consecutivă în Liga Zimbrilor, 35-26 (17-13) cu CSU din Suceava, într-o atmosferă superbă la Sala Sporturilor! Băieții noștri au făcut spectacol după pauză în fața propriilor suporteri și au bifat cel de-al 19-lea succes stagional în campionat, care îi aduce și mai aproape de medaliile de argint.
Au evoluat: Rusu 7 intervenții, Vasile 4 – Aliokhin 7 goluri, Stankovic 5, Ravnic 4, Komogorov 3, Căbuț 3, Susanu 3, Mourino 3, Andrei 2, Drăgan 2, Nistor 1, Ilie 1, Ayar Murtaza 1, Chikovani, Teodor Ștefan. Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Mulțumim tuturor celor care ne-au susținut astăzi la sală! Urmează meciul din sferturile de finală ale Cupei României, cu Steaua București. Marți, 16 Aprilie, de la ora 17.00, tot în Sala Sporturilor! Miza: calificarea în Final 4! Hai, Constanța!