26 septembrie 2022

CSM Constanța se impune cu CSM București la diferență de un gol, scor final 30-29 (16-16 la pauză).

După o repriză egală, băieții antrenați de George Buricea au ieșit de la vestiare hotărâți să ia toate punctele puse în joc, iar spectatorii i-au purtat spre cel de-al patrulea succes în Liga Zimbrilor. Nistor a dat tonul, cu 6 goluri după pauză, Komogorov a orchestrat câteva atacuri letale, iar Vasile a făcut ce știe el mai bine: a închis poarta pentru adversari! Csepreghi & compania s-au agățat până la final de un egal, dar a fost ziua noastră!

Un nou „thriller” marca CSM Constanța, în care publicul nu a rămas simplu spectator! Îi mulțumim! Hai, CSM! Hai, Constanța!

Pentru CSM Constanța au marcat: Ravnic 8, Nistor 7, Komogorov 4, Susanu 3, Stankovic 3, Nikolic 2, Brasseleur 2, Ilie 1.

Pentru CSM Constanța urmează o deplasare la Vaslui și apoi etapă intermediară pe teren propriu.