4 februarie 2024

CSM Constanța, victorie categorică la Turda, în derby-ul cu Potaissa!

Victorie de senzație la Turda pentru CSM Constanța! Echipa noastră câștigă, 33-26 (12-15), derby-ul cu Potaissa, din etapa a XV-a, după o repriză secundă fantastică. Dani Vasile a avut o serie de intervenții salvatoare, iar apărarea a fost aproape impenetrabilă în primele 16 minute după pauză, când CSM Constanța a întors rezultatul, 21-17, primind doar două goluri!
Excelent jocul centrului Andrei Drăgan, care a finalizat spectaculos câteva acțiuni personale și a lovit necruțător pe contraatac, reușind un procentaj perfect: 10 goluri din 10 aruncări! L-a secondat Aliokhin 7 goluri, iar Nistor 5, Chikovani 2, Komogorov 2, Nikolic 2, Mourino 1, Ilie 1, Căbuț 1, Ravnic 1 și… Vasile 1 gol au completat lista marcatorilor. Au mai evoluat Rusu, Andrei, Susanu și Vegar. Este cea de-a 12-a victorie în 15 etape! Felicitări, jucătorilor și staff-ului! CSM Constanța revine pe locul 2 în Liga Zimbrilor.Urmează un meci pe teren propriu cu CSM Vaslui. Vineri, 9 Februarie, la Sala Sporturilor.