2 martie 2024

CSM Constanța, victorie importantă în derby-ul cu Minaur Baia Mare

Victorie și suntem mai aproape de medaliile de argint în acest sezon! CSM Constanța câștigă clar derby-ul etapei a XIX-a din Liga Zimbrilor, 33-28 cu Minaur Baia Mare și se distanțează la 5 puncte de contracandidata la locul 2. Handbaliștii noștri au făcut spectacol la Sala Sporturilor, în fața unui public extraordinar, care a susținut admirabil echipa timp de 60 de minute. Avantajul luat la pauză, 17-11, a fost hotărâtor, dar băieții noștri au rămas conectați până la final pentru a înfrânge rezistența băimărenilor.
Au evoluat: Vasile 11 intervenții, Rusu – Komogorov 6 goluri, Ravnic 4, Căbuț 4, Aliokhin 3, Nistor 3, Andrei 3, Ilie 2, Stankovic 2, Chikovani 2, Drăgan 2, Susanu 1, Nikolic 1, Vegar. Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Mulțumim tuturor celor care ne-au susținut astăzi la sală! Avem o lună plină de handbal.
Urmează, meciul final din EHF European League, marți, 5 Martie, la Berlin, cu Fuchse, apoi meciul de cupă la Turda, pe 20 Martie, și din nou în campionat, la Focșani, pe 24 Martie. Hai, Constanța!