5 februarie 2023

Debut cu dreptul în 2023 pentru handbaliștii noștri

Start lansat în Liga Zimbrilor pentru handbaliștii CSM Constanța! Băieții antrenați de George Buricea și Ionuț Pușcașu au câștigat cu 33-30 (21-10, la pauză), pe terenul lui CSM Oradea, în primul meci oficial din acest an. După forcingul din prima repriză, Nistor & comp n-au mai forțat, iar adversarii au redus din diferență, dar echipa noastră s-a impus fără emoții, ultimele trei goluri ale gazdelor venind pe final. CSM Constanța a obținut cea de-a 12-a victorie în 16 etape și se menține pe locul secund în clasament. Au evoluat: Vasile, Rusu, Preda – Brasseleur 8 goluri, Komogorov 7, Nikolic 5, Strankovic 4, Drăgan 3, Ravnic 2, Susanu 2, Caba 1, Nistor 1, Vegar, Ilie, Chikovani, Andrei. Urmează meciul meciurilor, derby-ul cu Minaur Baia Mare, o adevărată finală pentru locul 2. Duminică, 12 Februarie, de la ora 17.30, în Sala Sporturilor din Constanța, unde mizăm pe tribune pline! Hai, Constanța!