1 octombrie 2023

Elena Zaharia a câștigat Youth Top 10 Europa la tenis de masă!

Performanță de top pentru Elena Zaharia! Sportiva CSM Constanța a câștigat Heidelberg Materials România Youth Top 10 Europa, în Sala Polivalentă din București, după ce s-a impus în toate meciurile disputate la categoria U19! Sportiva antrenată de Viorel Filimon le-a învins pe toate cele 9 adversare, inclusiv pe cealaltă reprezentantă a clubului nostru, coechipiera sa Bianca Mei-Roșu, clasată pe locul 7 și pe Ioana Sângeorzan, care a încheiat concursul pe locul 4. Pentru Bianca Mei-Roșu, rezultatul este unul excelent, având în vedere că este prima sa participare la U19 la Top 10 Europa.

Elena a fost pur și simplu CEA MAI BUNĂ și a câștigat clar meciurile cu Mia Griesel (Germania) – loc 2 final, Zuzanna Wielgos (Polonia) – loc 3 final, Clea De Stoppeleire (Franța), Anna Brzyska (Polonia), Ines Matos (Portugalia), Natalia Bogdanowicz (Polonia) și Agathe Avezou (Franța). O victorie importantă și pentru tenisul de masă românesc. Felicitări, Elena! Felicitări, tuturor celor care au contribuit la performanța sa! Hai, Constanța! Hai, România!