29 aprilie 2024

Medalii de argint pentru cicliștii clubului nostru în competițiile interne

Weekend plin pentru cadeții secției de ciclism CSM Constanța, pregătiți de antrenorul Filip Grigorescu, care au concurat atât pe șosea cât și la mountain bike. Băieții și-au făcut „încălzirea” la Călărași, la concursul Danubeman „Ciulinii Bărăganului”, o cursă pe șosea, de 72 km, foarte alertă și intensă. Cel mai bine clasat a fost Matei Paris, care a terminat pe locul 2. Matei Cucu a încheiat cursa pe locul 6, iar Dragoș Cioclin pe locul 8. Felicitări tuturor și mult succes în continuare! Hai, Constanța!

Brigitte Belu a participat, la Cheile Grădiștei, la Cupa României XCO / Cross Country Olimpic și s-a clasat pe treapta a doua a podiumului! A fost un test event pentru Campionatul European de mountain bike XCO, prima competiție europeană de ciclism de o asemenea importanță organizată în România, care se va desfășura, în perioada 8-12 mai, tot la Cheile Grădiștei! Sportiva CSM Constanța a obținut medalia de argint la categoria cadete, 15-16 ani, și la cea de-a 12-a ediție a “Marvin Maratonul Vinului”, unde a parcurs în 58 de minute și 41 de secunde cei 18 km ai cursei desfășurată în localitatea Urlați din județul Prahova. Felicitări, Brigitte! Felicitări, staff-ului!