27 aprilie 2024

Medalii de argint pentru handbaliștii noștri! CSM Constanța este vicecampioană în Liga Zimbrilor

CSM Constanța este vicecampioana României! Handbaliștii noștri cuceresc medaliile de argint în Liga Zimbrilor, cu două etape înainte de finalul campionatului, după o victorie frumoasă în meciul restanță cu Steaua București, la Sala Sporturilor, scor 28-22 (18-8, la pauză). Un rezultat care s-a profilat încă din prima repriză, când Nistor & comp au accelerat spectaculos de la 5-4 la 11-4, în 9 minute fără gol primit, și au făcut diferența. Au urmat de 30 de minute de spectacol pentru fanii prezenți în tribune, care au sărbătorit la final pe teren alături de jucători și staff!
Antrenorii George Buricea și Ionuț Pușcașu au mizat pe: Vasile 12 intervenții, Rusu 7 – Aliokhin 6 goluri, Ilie 5 și Komogorov 4, Nistor 3, Căbuț 3, Drăgan 2, Ravnic 2, Nikolic 2, Stankovic 1, Chikovani, Andrei, Susanu, Caba, Mourino. A 20-a victorie în Liga Zimbrilor și sezonul nu s-a încheiat! Felicitări, întregii echipe, tuturor celor care au contribuit la acest succes! Le mulțumim celor care au susținut CSM Constanța în acest sezon memorabil, în care echipa a performat și la nivel european! Urmează, în mai, lupta pentru Cupa României! Hai, Constanța!