28 martie 2023

Medalii de argint și bronz pentru atleții noștri la Campionatul Național de Probe Combinate

Atleții CSM Constanța au avut evoluții de top la Finalele Campionatului Național de Probe Combinate, heptatlon (masculin) și pentatlon (feminin). Dragoș Silvestru a cucerit medalia de argint la seniori, după ce a încheiat concursul pe locul 2, cu 4585 puncte, iar Alexandru Toader a obținut medalia de bronz, după ce a reușit să se claseze pe podiumul U23, cu un punctaj de 4100 puncte. Băieții au concurat în probele de 60m, 60mg, săritura cu prăjina, aruncarea greutății, săritura în înălțime, săritura în lungime și 1000m. Cei doi sportivi sunt antrenați la CSM Constanța de Alin Larion.

Medalie de bronz și pentru Ioana Colibășanu, în competiția U23. Atleta legitimată la CSM Constanța a obținut un punctaj de 3255 de puncte, după ce a concurat la 60 de metri garduri, săritura în înălțime, săritura în lungime, aruncarea greutății și 800 de metri. Sportiva este antrenată de Elena Colibășanu.