11 decembrie 2022

O sală plină pentru CSM Constanța! Handbaliștii noștri au învins Steaua și încheie anul cu 11 victorii în Liga Zimbrilor

Victorie cu 32-31 contra Stelei și CSM Constanța încheie anul pe locul 2 în Liga Zimbrilor! Echipa noastră a refăcut handicapul de 4 goluri de la pauză (13-17) și a câștigat meciul, după un final dramatic, luptând admirabil în repriza secundă în fața unei săli pline, care a vibrat la fiecare reușită a băieților antrenați de George Buricea și Ionuț Pușcașu. Rusu a făcut minuni în poartă, apărarea a fost o nucă tare pentru adversari, iar Ravnic, Nistor, Komogorov și Ilie au înscris goluri importante în momentele cheie ale jocului.

A fost o atmosferă incredibilă în Sala Sporturilor, iar Constanța a respirat cu sufletul la gură fiecare secundă de final a meciului! Suporterii au fost senzaționali și au purtat echipa spre cea de-a 11-a victorie din acest sezon. Au evoluat: Vasile, Rusu – Ravnic 7 goluri (2x7m), Ilie 5, Nikolic 4, Nistor 4 (1), Komogorov 4, Braselleur 4, Vegar 1, Stankovic 1, Drăgan 1, Chikovani 1, Susanu, Caba. CSM Constanța are 11 victorii, două egaluri și două înfrângeri după 15 etape jucate în Liga Zimbrilor, care ia pauză până pe 4 Februarie, când echipa noastră va juca la Oradea.