15 mai 2024

Prezențe pe podium la Campionatul Național de Aquatlon

Participare bună pentru triatloniștii noștri la Campionatul Național de Aquatlon de la Târgu Mureș, competiție desfășurată în cadrul Transylvania Triathlon Festival. Gabriel Mihăilescu a fost unul dintre remarcații concursului, el reușind să câștige medalia de argint la juniori 2 (16-17 ani), într-o cursă extrem de competitivă, în care Paul Galoiu, un alt sportiv de la CSM Constanța, s-a clasat pe locul 4. Gabriel Mihăilescu a parcurs cei 400m înot și 1,3km de alergare în 10 minute și 14 secunde. El a scos un timp foarte bun și în finala masculină, care a reunit sportivii clasați cel mai bine la toate categoriile de vârstă, Elite, U23, juniori și cadeți. Cursa de 400m înot și 2,6km alergare a fost dotată cu Cupa Transylvania Triathlon Festival. Gabriel a fost cronometrat în 15:06, al cincilea timp din finală. Palmaresul CSM Constanța a fost completat de Ioana Badea, locul 1 la junioare 1 (18-19 ani). Felicitări, sportivilor și antrenorilor Cristi Doicescu și Gabriel Constantinescu! Hai, Constanța!