9 februarie 2024

Repetiție pentru European League! Suporterii au aplaudat un nou succes al handbaliștilor noștri

CSM Constanța a obținut cea de-a 13-a victorie în acest sezon al Ligii Zimbrilor, 31-22 cu CSM Vaslui, după o repriză secundă controlată cu autoritate. Spectacolul nu a lipsit în Sala Sporturilor, în fața unui public care numără orele până la meciul-eveniment cu Fuchse Berlin, din EHF European League!
După un joc strâns timp de 40 de minute, CSM Constanța a făcut diferența, cu 6 reușite consecutive, de la 21-20 la 27-20, la capătul a 14 minute fără gol primit! Vasile a închis poarta cu paradele sale, iar Căbuț, cu foame de handbal după ce a stat mult timp accidentat, a fost liderul marcatorilor.
Au evoluat: Vasile, Rusu – Căbuț 7 goluri (4x7m), Stankovic 4 goluri (1), Nistor 4, Nikolic 3, Ilie 2, Ravnic 2, Aliokhin 2, Drăgan 2, Komogorov 2, Andrei 2, Mourino 1. Felicitări, jucătorilor și staff-ului!  Mulțumim tuturor celor care au susținut echipa! Marți, 13 Februarie, de la 19.45, îi așteptăm din nou în tribune, la marele meci cu Fuchse Berlin, din Main Round-ul European League! Hai, Constanța!