26 iunie 2023

Sportivii CSM Constanța, medaliați la Campionatul Național Paralimpic de Atletism

Luminița Smău și Erchin Ali se întorc cu o salbă de medalii de la Campionatul Național Paralimpic de Atletism Seniori, de la Cluj-Napoca. Sportivii CSM Constanța au bifat în total șapte prezențe pe podiumul competiției. Luminița Smău a devenit dublă campioană națională, după ce a câștigat probele de aruncarea greutății și aruncarea suliței, și s-a clasat a doua în proba de 100m.

Erchin Ali a devenit campion național la 100m, a cucerit o medalie de argint la aruncarea suliței și două medalii de bronz, la 200m și 800m. Felicitări! Hai, Constanța!