29 ianuarie 2024

Start lansat în 2024! Handbaliștii noștri au obținut cea de-a 11-a victorie în Liga Zimbrilor

CSM Constanța câștigă la 18 goluri diferență primul meci disputat în acest an, scor 37-19 (17-8) cu CSM Sighișoara! Handbaliștii noștri au oferit un adevărat recital la Sala Sporturilor și au obținut cea de-a 11-a victorie în 14 etape, în Liga Zimbrilor! Echipa antrenată de George Buricea și Ionuț Pușcașu a controlat jocul de la un capăt la altul și nu a slăbit ritmul în repriza secundă, dublându-și avantajul luat la pauză! Au evoluat: Rusu, Preda – Stankovic 7 goluri (4x7metri), Aliokhin 5, Komogorov 4, Drăgan 3 (1), Andrei 3, Nikolic 3, Căbuț 3, Ilie 2, Caba 2, Nistor 2, Susanu 2, Teodor Ștefan 1, Ravnic, Vegar.

Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Mulțumim pentru susținere celor prezenți în sală! Cu acest succes în meciul restanță din etapa a XIV-a, CSM Constanța revine pe locul 2 în clasament, cu 34 de puncte, două mai mult decât Minaur Baia Mare. Urmează derby-ul etapei a XV-a, pe terenul Potaissei Turda. Duminică, 4 Februarie, de la ora 17.30.