3 aprilie 2023

Triatloniștii CSM Constanța, pe podiumul Campionatului Național de Aquatlon

Performanțe de top pentru sportivii clubului nostru la Campionatul Național de Aquatlon de la Târgu Mureș. Anul acesta, concursul a fost găzduit de către Master Ski & Bike Club, în cadrul Transylvania Indoor Triathlon Festival, într-o locație modernă, inaugurată recent, care îndeplinește toate standardele internaționale din acest domeniu. Doi constănțeni au fost pe podium, la finalul competiției, care s-a desfășurat în format înot / alergare.

Carol Popa a încheiat pe locul 1, la categoria Elite U23 și Juniori 18-19 ani cât și la Juniori 16-17 ani. O performanță remarcabilă pentru cel mai bun sportiv triatlonist constănțean din 2022. El a fost secondat de Raul Petre, care a terminat pe locul 2. La categoria cadeți, Gabi Mihăilescu a obținut locul 2, în timp ce Paul Găloiu s-a clasat pe locul 3.