4 decembrie 2023

Aur și bronz pentru judoka CSM Constanța la Campionatele Naționale

Sportivii secției de judo CSM Constanța au concurat la Campionatul Național U23 Echipe și Ne Waza, în sala Complexului Olimpic de la Izvorani. Echipa CSM Constanța a obținut medalia de bronz în competiția pe echipe, în urma evoluțiilor reușite de sportivii noștri: Robert Iamandi la categoria 66 kg, Alin Preda și Alexandru Tănase la 73kg, David Gliga și Victor Sandu la 81kg, David Fodor și Andrei Cristian Ene la 90kg, Vlad Topală și Matei Plosceanu la +90kg.
La Campionatul Național U23 Ne Waza (luptă la sol), Laurențiu David Gliga a câștigat medalia de aur, sportivul nostru clasându-se pe locul 1 la categoria 81kg. Vlad Topală a luat medalia de bronz, după ce a încheiat pe locul 3 la +90kg. În competiție a luptat și Daria Kraus, la 63kg. Felicitări, sportivilor și antrenorilor Radu Florin Luca și Gheorghe Lozovanu!