22 aprilie 2024

CSM Constanța s-a calificat la Turneul Final al Campionatul Național de Volei Feminin U17

Cu trei victorii în trei meciuri, voleibalistele de la CSM Constanța s-au calificat la Turneul Final al Campionatul Național U17! Fetele antrenate de Bianca Ioana Cojocaru și Natalia Cojocaru au făcut un Turneu Semifinal fără greșeală la București, pe terenul celor de la CTF Mihai I București.
CSM Constanța s-a impus în primele două meciuri, cu CSȘ5 București și CSȘ Galați, în trei seturi, iar apoi, în ultimul meci, au câștigat cu 3-1 împotriva celor de la CTF Mihai I București.
Pentru echipa noastră este al doilea an consecutiv la nivel de U17 în care accede între primele șase echipe ale României. CSM Constanța va lupta pentru medalii la Turneul Final programat a se desfășura în perioada 8-12 Mai. Lotul cu care CSM Constanța U17 Feminin s-a calificat la Turneul Final a fost format din Ruci Alexia, Știrbu Maria, Radu Alexandra, Cucu Bianca, Toma Nicole, Sarău Alexandra, Iftimiciuc Andreea, Anghelescu Daria, Munteanu Selena, Mostoc Amira, Iordache Eliza, Ciocan Ana, Snitsarevich Sofiia, Negrea Cătălina, Midișan Rebeca, antrenori Bianca Ioana Cojocaru și Natalia Cojocaru.