7 septembrie 2023

Voleibaliștii noștri, vicecampioni pe plajă! Medalii de argint în Cupa României

Voleibaliștii CSM Constanța sunt „viceregii” plajei! Cosmin Ghimeș și Alexandru Muscină au câștigat medaliile de argint în Cupa României la Beach Volley, turneu care a reunit cele mai bune echipe din țară pe nisipul de la 2 Mai. Mai mult, Semifinala 2 a fost una 100% constănțeană, ceilalți doi voleibaliști ai clubului nostru prezenți în competiție, Andrei Grigore și Eduard Popa, fiind de asemenea pretendenți la un loc pe podium! A câștigat tandemul Ghimeș / Muscină, în trei seturi, după un meci spectaculos, decis la limită: 16-21, 21-12, 15-13! În Finala Mare, Ghimeș / Muscină a cedat, tot în trei seturi, la Vornicu / Șapco (Universitatea Cluj), 19-21, 21-14, 7-15. Și mai dramatică a fost lupta pentru medaliile de bronz, în care Grigore / Popa a pierdut la Hupoiu / Bratosin (Știința București), cu 22-24, 21-14, 16-18! În Turneul Feminin, Marilena Puică și Denisa Dumitru au încheiat pe locul 5. Felicitări, tuturor!